اسپلیتر چیست؟ | معرفی بهترین نویزگیر مودم

اسپلیتر چیست؟ | معرفی بهترین نویزگیر مودم

مرداد 30, 1401 توسط مقالات در:
 • اسپلیتر روی بستر تلفن، تفکیک امواج صوتی و داده‌ها را برای بالا بردن کیفیت اینترنت انجام می‌دهد و روند کار کردن آن بدون برق می‌باشد. در صورتی که این دستگاه را روی مودم وصل کنید سرعت و کیفیت اینترنت شما بهتر خواهد شد. بیشتر کاربران اینترنت ثابت خانگی  در زمان استفاده از اینترنت، به دلیل سیم کشی‌های قدیمی شاهد به وجود آمدن نویزها و پارازیت هستند. در چنین مواقعی شرکت‌هایی که ارائه دهنده اینترنت می‌باشند به کاربران خود توصیه می‌کنند که از بهترین نویزگیر مودم استفاده کنند. در ادامه به صورت تخصصی تر به شما میگوییم اسپلیتر چیست و برای انتخاب بهترین اسپلیتر مودم به چه نکاتی باید توجه داشته باشید.

  برای مشاهده انواع مدل های موجود همراه با مشخصات کامل میتوانید به صفحه خرید اسپلیتر فیبر نوری مراجعه کنید. 

  بررسی ساختار کلی اسپلیتر

  این دستگاه برای خط تلفن دارای یک پورت ورودی یا line می‌باشد اما برای گوشی‌های تلفن و مودم دارای دو پورت خروجی است.  با توجه به اینکه برای استفاده کردن از اینترنت در جهت انتقال داده‌ها به یک خط تلفن نیاز دارید و انتقال اطلاعات در خط‌های تلفن به صورت آنالوگ و در ADSL به صورت دیجیتال صورت می‌گیرد به همین دلیل برای جلوگیری از ایجاد نویزها و تداخل اطلاعات می‌توانید از بهترین اسپلیتر مودم استفاده کنید. در این قسمت به صورت مختصر و مفید متوجه شدیم که اسپلیتر چیست و چه کارایی دارد. شما می‌توانید برای رفع مشکلات اینترنتی خود از این دستگاه استفاده کنید.

  فواید استفاده از اسپلیتر چیست؟

  • وجود داشتن بهترین اسپلیتر مودم بر روی خط تلفن مانع از شنیدن صدای خش خش بر روی بوق خط و دریافت کردن هر گونه نویز می‌شود
  • کم شدن نویز به کمک این وسیله میزان SNR خط اینترنت ADSL را افزایش پیدا می‌دهد
  • سرعت اینترنت با استفاده از بهترین نویزگیر مودم افزایش پیدا کرده و هرگونه قطع و وصلی که به دلیل نویز بالای خط پیش می‌آید کاهش پیدا می‌کند.
  • با وجود این دستگاه به طور همزمان، می‌توانید برای مودم و دستگاه تلفن خود از یک پریز تلفن استفاده نمایید.

  بهترین اسپلیتر مودم

  نحوه عملکرد اسپلیترها

  طراحی بهترین اسپلیتر مودم به گونه‌ای انجام شده است که از به وجود آمدن تداخل بین امواج جلوگیری می‌کند و کیفیت دریافت صدا را بسیار افزایش می‌دهد. عدم وجود این وسیله باعث می‌شود که پارازیت صدا بیشتر بشود و در نتیجه این امر موجب می‌شود که اینترنت به صورت مداوم قطع و وصل ‌شود. با توجه به این‌که تلفن یک سیگنال صوتی به شمار می‌آید و محدوده فرکانس صورت انسان‌ها نیز بین ۲۰ هرتز تا ۲۰ کیلوهرتز می‌باشد. این سیگنال به عنوان سیگنال آنالوگ شناخته شده است معمولاً این سیگنال به زمان  بسیار وابسته می‌باشد و در اثر گذر زمان مقدار این سیگنال نیز تغییر خواهد کرد.

  اما سیگنال دیجیتال دارای فرکانس بالایی است در واقع می‌توان گفت خط تلفن‌هایی که  دارای ADSL  هستند دارای دو سیگنال آنالوگ صوتی و داده یا دیجیتال می‌باشند. در این جا برای اینکه بدانید کار اسپلیتر چیست می‌توان گفت که این دستگاه سیگنال صوتی را از سیگنال دیجیتال جدا می‌کند و برای انجام این کار از فیلترها استفاده می‌کند.

  پیشنهاد میکنیم مقاله راهنمای خرید مودم فیبر نوری را نیز مطالعه کنید.

  فیلتر اسپلیتر چیست و چه کاربردی دارد؟

  فیلتر کردن محدوده‌ای از فرکانس‌ها توسط فیلترها انجام می‌شود به عنوان مثال فیلتر بالا گذر، عبور فرکانس‌های بالا را انجام می‌دهد و به دنبال آن باعث مسدود شدن فرکانس‌های پایین می‌شود اما فیلتر پایین گذر به فرکانس های بالا اجازه عبور را نمی‌دهد و کمک می‌کند که فرکانس‌های پایین به راحتی عبور کنند. در اینجا می‌توان گفت که سیگنال تلفن دارای فرکانس پایین است اما سیگنال دیتا، فرکانس بالایی دارد. اسپلیتر به تلفن اجازه نمی‌دهد که فرکانس‌های بالا را عبور بدهد، با انجام این کار بین سیگنال‌ها هیچ گونه تداخلی پیش نخواهد آمد و به راحتی می‌توانید یک سرویس اینترنت عالی و تماس صوتی مطلوبی را تجربه کنید.

  بهترین نویزگیر مودم

  نکات مهم در زمان خرید بهترین اسپلیتر مودم

  • همواره باید بدانید برندهای شناخته شده اسپلیتر چیست تا بتوانید بهترین نوع آن را که کیفیت بهتری دارد، خریداری کنید
  • توصیه می‌شود که اسپلیترهای ۶۰۰ اهم را بخرید. به دلیل اینکه قدرت این اسپلیترها در تفکیک فرکانس‌های محدوده بالا و پایین بیشتر می­باشد و در نتیجه عملکرد بهتری نیز دارند.
  • در بازار فروش این محصول با سیم پیچی یا سلف متفاوتی عرضه می‌شود. اما خرید اسپلیتر ۴ سلف به دلیل این‌که در زمان نویزگیری کیفیت بالاتری دارد، بهتر است
  • بهترین راه برای اینکه از کیفیت یک اسپلیتر مطمئن بشوید این است که در فروشگاه‌های اینترنتی، نظرات کاربران دیگر را بخوانید. با استفاده از این راه می‌توانید متوجه شوید که از نظر کاربران دیگر بهترین مدل اسپلیتر چیست و در نهایت متناسب با نیاز خود بهترین اسپلیتر مودم را خریداری نمایید
  • کیفیت درگاه‌ها و سوکت‌های بعضی از اسپلیترها بسیار پایین می‌باشد. به گونه‌ای که ممکن است سوکت کابل خط تلفن در این اسپلیترها لق بزند یا شل باشد. از این رو پیشنهاد می‌شود که در زمان خرید اسپلیتر به کیفیت درگاه‌ها و سوکت‌های آن نیز توجه کنید
  • بعضی از مدل‌های اسپلیتر، برای هر سوکت به صورت جداگانه دارای چراغ LED کوچکی هستند که این چراغ‌ها به خوبی وضعیت اتصال سوکت‌ها را نشان می‌دهند. البته می‌توان گفت که با توجه به ساده بودن کار اسپلیتر هیچ نیازی به خرید اسپلیتر چراغ دار نمی‌باشد
  • بعضی از برندهای شناخته شده همراه با فروش مودم یک دستگاه اسپلیتر را نیز در جعبه مودم قرار می‌دهند. اما برندهای ناشناخته، اسپلیترهای متفرقه و بی کیفیت را در این جعبه‌ها قرار می‌دهند. بنابراین زمانی که پس از خرید مودم متوجه شدید، اسپلیتر داخل جعبه از برند و جنس مودم نمی‌باشد. با خرید اسپلیتر با‌کیفیت از بازار این مشکل را برطرف کنید.

  مطلب پبشنهادی: 

  بیشتر بخوانید:
  راهنمای جامع انتخاب مودم ADSL + نکات مهم

   انتخاب بهترین نویزگیر مودم

  در این مطلب به شما گفتیم که اسپلیتر چیست و چه کاربردی دارد. همچنین سعی کردیم نکات مهمی که باید در هنگام انتخاب و خرید بهترین نویزگیر مودم در نظر بگیرید را ذکر کردیم. در هنگام خرید انواع اسپلیتر به نکات ذکر شده توجه داشته باشید و با آگاهی کامل محصول مورد نظر را خریداری کنید. همچنین برای خرید انواع اسپلیتر می­توانید با سومیکو تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان شرکت به طور کامل شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   سومیکو

   شرکت سومیکو توﺳﻂ ﮔﺮوﻫﯽ از ﻣﻬﻨﺪﺳﯿﻦ ﻣﺘﺨﺼﺺ و ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﮔﺬاران اﯾﺮاﻧﯽ ﺑﺎ ﺳﺎﺧﺘﺎری ﻣﺪرن و ﻣﺘﻔﺎوت از ﻓﻀﺎی 1389 ﺷﺮﮐﺖ ﺗﺮوﯾﺞ ﺻﻨﻌﺖ ﺳﻮﻣﯽ ﭘﺎرﺳﯿﺎن ﺑﺎ ﻧﺎم ﺗﺠﺎري “ﺳﻮﻣﯿﮑﻮ” در ﺳﺎل ﺳـﻨﺘﯽ ﺑﺎ ﻫﺪف ﺗـﺒﻠﻮر و ارﺗﻘﺎء ﺳـﻄﺢ ﮐﯿﻔﯿﺖ ﺗﻮﻟﯿﺪ و ﺧﺪﻣﺎت ﻣﻬﻨﺪﺳــﯽ، ﻃﺒﻖ اﺳــــﺘﺎﻧﺪارﻫﺎي ﺟﻬﺎﻧﯽ در ﺣﻮزه ﻓﻦ آورﯾﻬﺎی ﻧﻮﯾﻦ ﺻــﻨﺎﯾﻊ ﻓــــﯿﺒﺮﻧﻮری در ﺣﯿﻄﻪ ﻣﺨﺎﺑﺮات و زﯾﺮﺳـــﺎﺧﺘﻬﺎی ﺷﺒﮑﻪ ﻫﺎی ارﺗﺒﺎﻃﯽ ﻣﺒﺘﻨﯽ ﺑﺮ ﻓﯿﺒﺮﻧﻮری در ﮐﺸﻮر ﻋﺰﯾﺰﻣﺎن ﭘﺎﯾﻪ رﯾﺰی ﮔﺮدﯾﺪه اﺳﺖ.

   دفتر مرکزی

   تهران، خیابان مطهری، لارستان، جهانسوز، پلاک 13
   ساعات کاری شرکت : روزهای هفته،9 الی 18 و پنجشنبه ها 9 الی 13

   تلفن

   4000 4361 (21) 98+

   ایمیل

   info@sumico.ir

   سبد خرید