مقالات

توسط مقالات در:

محصول فیبر نوری/فن اوت کابل‌

فن اوت از اجزای بسیار مهمی است که در تاسیسات و پروژه‌های کابل‌کشی مخابراتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع هر جا که حجم کابل در کابل‌کشی فیبر نوری زیاد باشد، استفاده از فن اوت ضروری می‌شود. در شبکه‌های مخابراتی و دیتا سنترها، حجم کابل‌های فیبر نوری استفاده شده و انشعابات آن‌ها بسیار زیاد است […]

توسط اخبار سومیکو در:

صد برابر سرعت اینترنت بیشتر با کابل‌های فیبر نوری جدید

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که اگر فیبر نوری با تکنولوژی‌های خاص و شبیه به ساختار DNA انسان تولید شود، می‌تواند سرعت اینترنت را تا صد برابر سریع‌تر کند. ساختار رشته‌ها‌ یا فیبرهای نوری بلند، نازک و از جنس شیشه خالص است. آن‌ها را درون کابل‌های نوری قرار می‌دهند تا پالس‌های نوری از طریق آن‌ها منتقل […]

توسط اخبار سومیکو در:

مشارکت سومیکو در سه رویداد مهم

رویدادهای روز جهانی ارتباطات، کنفرانس ظرفیت شبکه ملی اطلاعات و جشنواره ایده تا محصول از تاریخ بیست و هفتم الی بیست و نهم اردیبهشت ماه برگزار شدند. پیشرفت اقتصاد، روابط اجتماعی و فرهنگی یک جامعه نیازمند تبادل اطلاعات و گسترش راه‌های ارتباطی است. فناوری‌های دیجیتالی علاوه بر فراهم کردن ارتباطات در جهان و تبدیل آن […]

توسط اخبار سومیکو در:

دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات کیش 2022

دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات (کیتکس) ۲۰۲۲ کیش در حال برگزاری است. دست‌آوردهای 180 شرکت فعال در حوزه ارتباطات، اطلاعات، دانش‌بنیان و استارت‌آپی در دومین دوره نمایشگاه کیتکس 2022 کیش در فضایی نزدیک به 14 هزار مترمربع از تاریخ 19 الی 22 اردیبهشت به نمایش گذاشته شده‌است. این نمایشگاه شامل دو بخش […]

توسط ارتباط با کارشناسان سومیکو در:

بازدید وزیر ارتباطات از نمایشگاه توانمندی تولیدات داخلی برای تجهیزات پسیو شبکه FTTx

بازدید وزیر ارتباطات از نمایشگاه توانمندی تولیدات داخلی برای تجهیزات پسیو شبکه FTTx کنفرانس ظرفیت شبکه ملی اطلاعات و توسعه‌ی پایدار زیرساخت‌ها با محوریت FTTx، به منظور تبادل نظر پیرامون ظرفیت‌های توسعه‌‌ی FTTx در بخش‌های عرضه و تقاضا در قالب پنل‌های تخصصی و نمایش توانمندی‌های داخلی برای تامین تجهیزات این حوزه در قالب نمایشگاه تخصصی […]

توسط راهکارها در:

تفاوت ها و روابط بین OLT، ODN، ONU و ONT چیست؟

در سال های اخیر، استفاده از فیبرنوری برای خانه ها (FTTH) توسط شرکت های مخابراتی در سراسر جهان به طور جدی مورد توجه قرار گرفته است و فناوری های توانمند به سرعت در حال توسعه هستند. PON اخیراً به دلیل هزینه کم و کارایی بالا توجه زیادی را به خود جلب کرده است. در اینجا قصد […]

توسط راهکارها در:

EPON و GPON

EPON و GPON نسخه های محبوب شبکه های نوری غیرفعال (PON) هستند. این شبکه های کابل فیبر نوری کوتاه برد برای دسترسی به اینترنت، صدا از طریق پروتکل اینترنت (VoIP) و تحویل تلویزیون دیجیتال در مناطق شهری استفاده می شود. کاربردهای دیگر شامل اتصالات پشتیبان برای ایستگاه های پایه سلولی، نقاط اتصال Wi-Fi و حتی […]

توسط راهکارها در:

تفاوت اتصالات MPO با MTP چیست ؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی نیاز به افزایش تعداد اتصالات شبکه در دیتاسنترها و مراکز داده ، پیش از قبل احساس می‌شود. و کابل‌های رایج قدیمی دیگر توانایی لازم برای انتقال حجم بالا از اطلاعات را ندارند . در نتیجه ما شاهد کاهش سرعت در انتقال اطلاعات در شبکه خواهیم بود که نیازمند بهینه‌سازی سرعت انتقال […]

توسط مقالات در:

اقدامات لازم برای نگهداری از باتری های فیوژن اسپلایسر

طول عمر باتری در دستگاه های فیوژن اسپلایسر از مهم ترین مواردی هست که باید به آن پرداخته شود. رعایت کردن چند نکته جهت حفظ سلامت کاربر ، دستگاه جوش تار نوری و نیز افزایش طول عمرباتری ،بایستی کاملاً مورد توجه قرار گیرد 1 – قبل از اولین استفاده از باتری ، باید آنرا به […]

توسط مقالات در:

TOSA & ROSA در ارتباطات فیبر نوری چیست؟

همه ما اهمیت فرستنده های SFP را می دانیم. در واقع انواع مختلف SFP و مزایای آنها در مقالات بسیاری مورد بحث قرار گرفته است. اما درک آنچه درون ماژول‌های SFP وجود دارد، نحوه انجام کارکردهای انتقال، دریافت و تبدیل سیگنال (سیگنال الکتریکی به نور و نور به سیگنال الکتریکی) نیز از اهمیت بالایی برخوردار […]

    سومیکو

    شرکت سومیکو توﺳﻂ ﮔﺮوﻫﯽ از ﻣﻬﻨﺪﺳﯿﻦ ﻣﺘﺨﺼﺺ و ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﮔﺬاران اﯾﺮاﻧﯽ ﺑﺎ ﺳﺎﺧﺘﺎری ﻣﺪرن و ﻣﺘﻔﺎوت از ﻓﻀﺎی 1389 ﺷﺮﮐﺖ ﺗﺮوﯾﺞ ﺻﻨﻌﺖ ﺳﻮﻣﯽ ﭘﺎرﺳﯿﺎن ﺑﺎ ﻧﺎم ﺗﺠﺎري “ﺳﻮﻣﯿﮑﻮ” در ﺳﺎل ﺳـﻨﺘﯽ ﺑﺎ ﻫﺪف ﺗـﺒﻠﻮر و ارﺗﻘﺎء ﺳـﻄﺢ ﮐﯿﻔﯿﺖ ﺗﻮﻟﯿﺪ و ﺧﺪﻣﺎت ﻣﻬﻨﺪﺳــﯽ، ﻃﺒﻖ اﺳــــﺘﺎﻧﺪارﻫﺎي ﺟﻬﺎﻧﯽ در ﺣﻮزه ﻓﻦ آورﯾﻬﺎی ﻧﻮﯾﻦ ﺻــﻨﺎﯾﻊ ﻓــــﯿﺒﺮﻧﻮری در ﺣﯿﻄﻪ ﻣﺨﺎﺑﺮات و زﯾﺮﺳـــﺎﺧﺘﻬﺎی ﺷﺒﮑﻪ ﻫﺎی ارﺗﺒﺎﻃﯽ ﻣﺒﺘﻨﯽ ﺑﺮ ﻓﯿﺒﺮﻧﻮری در ﮐﺸﻮر ﻋﺰﯾﺰﻣﺎن ﭘﺎﯾﻪ رﯾﺰی ﮔﺮدﯾﺪه اﺳﺖ.

    دفتر مرکزی

    تهران، خیابان مطهری، لارستان، جهانسوز، پلاک 13
    ساعات کاری شرکت : روزهای هفته،9 الی 18 و پنجشنبه ها 9 الی 13

    تلفن

    4000 4361 (21) 98+

    ایمیل

    info@sumico.ir

    سبد خرید