فن اوت کابل فیبر نوری

فن اوت کابل فیبر نوری

خرداد 4, 1401 توسط مقالات در:
 • فن اوت کابل فیبر نوری از اجزای بسیار مهمی است که تکنسین نصب سیستم در تاسیسات و پروژه‌های کابل‌کشی مخابراتی استفاده می‌کند. در واقع هر جا که حجم کابل در کابل‌کشی فیبر نوری زیاد باشد، استفاده از فن اوت ضروری است. در شبکه‌های مخابراتی و دیتا سنترها، حجم کابل‌های فیبر نوری موجود در شبکه و انشعابات آن‌ها بسیار زیاد است. بنابراین مهندسان و کارشناسان به منظور ساماندهی و کم کردن حجم کابل مصرفی در سیستم کابل‌کشی فن اوت اتصال بین کابل‌ها و پچ پنل‌ها را فراهم می‌کنند.

  اگر طراحان سیستم‌های شبکه از فن اوت در کابل‌کشی استفاده کنند می‌توانند حجم کابل مصرفی را نسبت به کابل‌کشی تک رشته‌ای تا نسبت 1:12 کاهش دهند. در واقع استفاده از فن اوت که کاربری مشابهی با پیگتیل‌های تک رشته‌ای فیبر نوری دارد در سیستم‌های متشکل از کابل‌های MICRO، MICRO Breakout، MINI Breakout و Breakout، میزان حجم کابل مصرفی را نسبت به کابل‌های تک رشته‌ای کمتر می‌کند. سومیکو فن اوت کابل فیبر نوری با استانداردهای بالا جهانی را در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌دهد.

  کار فن اوت کابل چیست؟

  کار فن اوت محافظت از فیبر نوری در اتصالات کابلی است. وقتی یک طراح از کابل‌های فشرده‌ای مانند Micro Distribution در کابل‌کشی استفاده کند، کاربرد فن اوت را در سیستم حائز اهمیت می‌کند. در صورتی‌که وقتی از کابل‌های Simplex، دابلکس یا برک اوت استفاده کند معمولا نیازی به استفاده از فن اوت نیست.

  توسعه سخت افزار، دیجیتالی سازی، تعمیر و بهینه سازی شبکه‌های ارتباطی از مجموعه فعالیت‌های شرکت سومیکو است. این مجموعه با عرضه فن اوت‌های مناسب در انواع UPC و APC با کانکتورهای DIN، E2000، MU، LC، ST، SC و FC طبق استانداردهای معتبر جهانی از قبیل ANS، IEC، NFPA و ANSI به مشتریان خود، این امکان را فراهم کرده است تا بتوانند از این فن اوت‌ها در انواع کابل‌های 4 تا 48 رشته‌ای سینگل مد، مالتی مد و Tight Buffer با قطرهای 2، 3 و 9 میلیمتر استفاده کنند.

  چه شبکه‌هایی می‌توانند از فن اوت‌های سومیکو استفاده کنند؟

  از دیگر کابل‌هایی که می‌توانند از فن اوت‌های مجموعه سومیکو استفاده کنند می‌توان به کابل‌های استاندارد، Non-Armor، غلاف‌دار Armored، ضد جونده Anti-Rodent و ضد فرسایش Tactical اشاره کرد.

  استفاده از فن اوت کابل در مواردی از قبیل مراکز داده، شبکه‌های پر سرعت با پهنای باند زیاد (100گیگا بایت)، کابل‌های FTTx، دکل‌های مخابراتی FTTA، کابل‌کشی‌های ساختمانی FTTB، شبکه‌های پسیو نوری PON، شبکه‌های Ethernet، شبکه‌های ATM/SONET/WDM و شبکه‌های فیبر نوری ویدئو-تلویزیون CCTV مشهود است.

  سومیکو کابل‌های چند رشته (4 تا 44) فیبر نوری با روکش‌های TPE، TPU، PVC و LSZH برا رای تولید فن اوت کابل‌های MYP/MPO استفاده می‌کند. روکش داخلی کابل طبق ساختارش می‌تواند از 250 میکرومتر تا 2.8 میلیمتر باشد. کابل‌های چند رشته‌ای ارتباطات و بستر ارتباطی سریع‌تر، پهنای باند بیشتر، حجم کابل‌کشی کمتر با تراکم بالا را در شبکه‌های کامپیوتری فراهم می‌کند.

  —————————————-

  بیشتر بخوانید:فیبر نوری چیست

  —————————————-

  نتیجه استفاده از فن اوت فیبر نوری در کابل‌کشی

  در واقع استفاده از فن اوت، مدیریت اتصالات کابل‌های فیبر نوری را آسان می‌کند. اگر کابل‌کشی و سیستم شبکه شما در فضای باز است، بهتر است از فن اوت برای اتصالات کابل‌های سنگین و ضخیم استفاده کنید. یک فن اوت مناسب می‌تواند یک فیبر 250 نانومتری را برای اتصال به کانکتور 900 نانومتری آماده کند. فن اوت در کابل‌کشی‌های فیبر نوری، انتقال داده را سریع‌تر و خطر نفوذ یا تداخل را کمتر خواهد کرد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   سومیکو

   شرکت سومیکو توﺳﻂ ﮔﺮوﻫﯽ از ﻣﻬﻨﺪﺳﯿﻦ ﻣﺘﺨﺼﺺ و ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﮔﺬاران اﯾﺮاﻧﯽ ﺑﺎ ﺳﺎﺧﺘﺎری ﻣﺪرن و ﻣﺘﻔﺎوت از ﻓﻀﺎی 1389 ﺷﺮﮐﺖ ﺗﺮوﯾﺞ ﺻﻨﻌﺖ ﺳﻮﻣﯽ ﭘﺎرﺳﯿﺎن ﺑﺎ ﻧﺎم ﺗﺠﺎري “ﺳﻮﻣﯿﮑﻮ” در ﺳﺎل ﺳـﻨﺘﯽ ﺑﺎ ﻫﺪف ﺗـﺒﻠﻮر و ارﺗﻘﺎء ﺳـﻄﺢ ﮐﯿﻔﯿﺖ ﺗﻮﻟﯿﺪ و ﺧﺪﻣﺎت ﻣﻬﻨﺪﺳــﯽ، ﻃﺒﻖ اﺳــــﺘﺎﻧﺪارﻫﺎي ﺟﻬﺎﻧﯽ در ﺣﻮزه ﻓﻦ آورﯾﻬﺎی ﻧﻮﯾﻦ ﺻــﻨﺎﯾﻊ ﻓــــﯿﺒﺮﻧﻮری در ﺣﯿﻄﻪ ﻣﺨﺎﺑﺮات و زﯾﺮﺳـــﺎﺧﺘﻬﺎی ﺷﺒﮑﻪ ﻫﺎی ارﺗﺒﺎﻃﯽ ﻣﺒﺘﻨﯽ ﺑﺮ ﻓﯿﺒﺮﻧﻮری در ﮐﺸﻮر ﻋﺰﯾﺰﻣﺎن ﭘﺎﯾﻪ رﯾﺰی ﮔﺮدﯾﺪه اﺳﺖ.

   دفتر مرکزی

   تهران، خیابان مطهری، لارستان، جهانسوز، پلاک 13
   ساعات کاری شرکت : روزهای هفته،9 الی 18 و پنجشنبه ها 9 الی 13

   تلفن

   4000 4361 (21) 98+

   ایمیل

   info@sumico.ir

   سبد خرید