فیبر نوری جدید و صد برابر سرعت اینترنت بیشتر

فیبر نوری جدید و صد برابر سرعت اینترنت بیشتر

خرداد 2, 1401 توسط اخبار سومیکو در:
 • تحقیقات جدید نشان می‌دهد که اگر فیبر نوری با تکنولوژی‌های خاص و شبیه به ساختار DNA انسان تولید شود، می‌تواند سرعت اینترنت را تا صد برابر سریع‌تر کند.

  ساختار رشته‌ها‌ یا فیبرهای نوری بلند، نازک و از جنس شیشه خالص است. آن‌ها را درون کابل نوری قرار می‌دهند تا پالس‌های نوری از طریق آن‌ها منتقل شوند. تحقیقات نشان می‌دهد که با چرخاندن نور به دور یک مارپیچ، می‌توان سرعت انتقال را بسیار بالا برد. پالس‌های نور در واقع مانند نوری که از آینه منعکس می‌شود، به پایین شیشه تابیده می‌شوند و نور را جا به جا می‌کنند. اگر این رشته‌ها بچرخند، بُعد سومی در پالس‌های آن‌ها ایجاد می‌شود که آن را در فیزیک با نام اسپین می‌شناسند.

  —————————————

  بیشتر بخوانید: پچ کورد فیبر نوری

  —————————————

  تفاوت فیبری نوری شبیه به DNA انسان با نوع معمولی

  این مار‌پیچی که از چرخیدن فیبرهای نوری تشکیل می‌شود بسیار شبیه به DNA است. در مقایسه با حجم دیتا انتقالی، کاری که رشته فیبر مارپیچی با ابعاد موی انسان می‌تواند انجام دهد برابر با یک فیبر اوپتیکی معمولی با ابعادی در حدود عرض یک میز ناهار خوری است. به عبارتی کابل‌های نوری معمولی در مقایسه با تکنولوژی جدید محدودیت فضایی دارند.

  با کمک این فیبر می‌توان تراشه‌های بسیار کوچک برای استفاده در موبایل تولید کرد. قبل از کاربردی شدن این فیبر نوری جدید نیاز داریم که سازندگان تجهیزات و اپراتورهای جدید آمادگی لازم را برای کار کردن با این رشته‌ها یا فیبرهای نوری داشته باشند. به عبارتی تا زمانی که امکانات سخت افزاری قابلیت تحمل این سرعت را پیدا کنند، استفاده عملی و کاربرد عمومی این فیبرهای نوری به تاخیر می‌افتد. اما این تکنولوژی دور و غیر قابل دسترس نیست. حال باید منتظر شد و دید که چه زمانی متخصصان حوزه تجهیزات امکانات لازم را برای استفاده از این فیبرهای نوری در صنعت فراهم می‌کنند.

  منبع، پروفسور Min Gu از دانشگاه RMIT استرالیا،

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   سومیکو

   شرکت سومیکو توﺳﻂ ﮔﺮوﻫﯽ از ﻣﻬﻨﺪﺳﯿﻦ ﻣﺘﺨﺼﺺ و ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﮔﺬاران اﯾﺮاﻧﯽ ﺑﺎ ﺳﺎﺧﺘﺎری ﻣﺪرن و ﻣﺘﻔﺎوت از ﻓﻀﺎی 1389 ﺷﺮﮐﺖ ﺗﺮوﯾﺞ ﺻﻨﻌﺖ ﺳﻮﻣﯽ ﭘﺎرﺳﯿﺎن ﺑﺎ ﻧﺎم ﺗﺠﺎري “ﺳﻮﻣﯿﮑﻮ” در ﺳﺎل ﺳـﻨﺘﯽ ﺑﺎ ﻫﺪف ﺗـﺒﻠﻮر و ارﺗﻘﺎء ﺳـﻄﺢ ﮐﯿﻔﯿﺖ ﺗﻮﻟﯿﺪ و ﺧﺪﻣﺎت ﻣﻬﻨﺪﺳــﯽ، ﻃﺒﻖ اﺳــــﺘﺎﻧﺪارﻫﺎي ﺟﻬﺎﻧﯽ در ﺣﻮزه ﻓﻦ آورﯾﻬﺎی ﻧﻮﯾﻦ ﺻــﻨﺎﯾﻊ ﻓــــﯿﺒﺮﻧﻮری در ﺣﯿﻄﻪ ﻣﺨﺎﺑﺮات و زﯾﺮﺳـــﺎﺧﺘﻬﺎی ﺷﺒﮑﻪ ﻫﺎی ارﺗﺒﺎﻃﯽ ﻣﺒﺘﻨﯽ ﺑﺮ ﻓﯿﺒﺮﻧﻮری در ﮐﺸﻮر ﻋﺰﯾﺰﻣﺎن ﭘﺎﯾﻪ رﯾﺰی ﮔﺮدﯾﺪه اﺳﺖ.

   دفتر مرکزی

   تهران، خیابان مطهری، لارستان، جهانسوز، پلاک 13
   ساعات کاری شرکت : روزهای هفته،9 الی 18 و پنجشنبه ها 9 الی 13

   تلفن

   4000 4361 (21) 98+

   ایمیل

   info@sumico.ir

   سبد خرید