اترنت 400G و نسل جدید تجهیزات شبکه فیبر نوری

اترنت 400G و نسل جدید تجهیزات شبکه فیبر نوری

خرداد 17, 1401 توسط مقالات در:
 • حجم بالای برنامه‌های کاربردی جدید ترافیک شبکه را افزایش دادند. به همین دلیل شاهد افزایش تقاضا برای سرعت پردازش بالا، تاخیر کم و ظرفیت ذخیره سازی بیشتر هستیم. برای رسیدن به این اهداف ما نیازمند به پهنای باند شبکه بالا و گاهی بیشتر از 400G هستیم. صنعت اترنت 400G به سرعت در حال رشد است. این تکنولوژی بسیاری از صنعت‌گران و سازمان‌ها را به جمع فروشندگان تجهیزات شبکه مرتبط با آن وارد کرد تا از سود بالای این صنعت بهره ببرند. کابل‌های مسی توانایی ایجاد ارتباط 400G را ندارند به همین دلیل طراحان شبکه از فیبر نوری برای تجهیزات شبکه 400G یا نسل جدید اترنت استفاده می‌کنند. در این مقاله قصد داریم شما را با روند بازار اترنت 400G آشنا کنیم.

  عصر اترنت 400G چیست؟

  خدماتی مانند 4K VR، اینترنت اشیا (IOT) و ذخیره سازی ابری، دستگاه‌های متصل به اینترنت و کاربران آن را افزایش دادند. جدول زیر طبق گزارشی از پیش‌بینی IEEE است:

  تعداد کاربران اینترنت

  (میلیارد کاربر)

  اتصال دستگاه به اینترنت

  (میلیارد دستگاه)

  سال

  3.4

  18

  2017

  4.8

  28.5

  2022

  با توجه به اطلاعات بالا می‌بینیم که ترافیک شبکه در حال انفجار است. در واقع متوسط نرخ رشد سالانه بالای 26% است.

  رشد ترافیک شبکه

  رشد ترافیک شبکه اینترنت

   

  در رویارویی با رشد سریع ترافیک شبکه، پورت‌های 100GE/200GE این قدرت را ندارند که از تعداد زیادی کاربر برای اتصال به شبکه پشتیبانی کنند.

  بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌ها به ویژه مراکز داده و اپراتورهای ابری از زیرساخت‌های تجهیزات شبکه 400G یا نسل بعدی برای کاهش فشار کاری استفاده می‌کنند. چشم‌انداز خوب توسعه بازار نسل جدید، بسیاری از ارائه دهندگان محصولات زیرساخت فناوری اطلاعات و ارتباطات را ترغیب کرد تا در بازار تجهیزات مورد استفاده در اترنت 400G رقابت کنند.

  دانش جدید زمینه رشد فناوری‌های 400G را از سیلیکون گرفته تا اپتیک فراهم می‌کند. آمارهای جهانی پیش‌بینی می‌کنند که صنعت تجهیزات شبکه اترنت 400G تا سال 2023 از مرز 15 میلیون پورت بگذرد و تمامی شبکه‌های بزرگ و اصلی جهانی از آن استفاده کنند. طبق گزارش Glob Newswire انتظار داریم که بازار جهانی فرستنده-گیرنده 400G در سال 2023 به 22.6 میلیارد دلار برسد و با گسترش اترنت 400G وارد عصر جدیدی از انتقال دیتا شویم.

  پهنای باند اشتراکی

  پهنای باند اشتراکی در سال های میلادی مختلف

  آغاز کار با اترنت 400G

  400G در واقع نسل بعدی زیرساخت‌های ابری است که شبکه‌های مرکز داده نسل بعدی را پشتیبانی می‌کند. بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌ها برای حرکت به سمت تجهیزات 400G برنامه‌ریزی‌های مهمی را در روند کاری خود وارد کردند. راه‌کارهای اترنت 400G موجود در بازار کمک می‌کنند تا کاربر به راحتی از این شبکه استفاده کند. این مزایا و افزایش تولیدکنندگان و فروشندگان تجهیزات 400G بازار را رونق دادند. یک خریدار هوشمند با در نظر گرفتن نیازهای تجاری خود، بهینه‌ترین برند و فروشنده محصول اترنت 400G را برای خرید انتخاب می‌کند تا سیستم دیتای خود را به خوبی طراحی کند.

  شروع کار با 400G و افزونگی مرکز داده

  افزایش زمان کاری در مقیاس‌های کوچک و بزرگ اولویت اصلی مراکز داده است. برای این‌که یک مرکز داده دائما کار کند باید حتما از سیستم‌های افزونگی در کنار تجهیزات شبکه اترنت 400G استفاده کند. در واقع افزونگی مرکز داده  سیستم را ارتقا می‌دهد و در طراحی آن مهندس از اجزای حیاتی سیستم مانند UPS، سیستم خنک کننده و ژنراتور پشتیبان کپی می‌گیرد تا عملیات مرکز داده در صورت خرابی یک جزء مختل نشود. افزونگی بالاترین سطح اطمینان و پایداری را در مرکز داده فراهم می‌کند.

  اترنت 400G در کنار افزونگی سیستم کمک می‌کند تا سرعت پردازش اطلاعات را بالا ببریم و کمتر شاهد اختلال در سیستم باشیم. در کسب‌وکارهای مختلف زمان کاری و سرعت بسیار مهم هستند. زیرا زمان تاثیر بسزایی بر روند بیزینس و کارهای تجاری دارد. اختلال و کاهش سرعت انتقال شبکه در زمان کاری ضرر مالی و کاهش اعتبار جبران ناپذیری را به یک بیزینس وارد می‌کند. اگر در کنار استفاده از 400G، سیستم را با افزونگی مجهز کنیم در واقع زمان پردازش اطلاعات و خرابی کلی سیستم را در دراز مدت کاهش دادیم. افزونگی یک عامل مهم در سنجش قابلیت اطمینان، عمل‌کرد و دسترسی مرکز داده است و در کنار اترنت 400G شرایطی را فراهم می‌کند که شبکه اطلاعات را با اطمینان و سرعت بالایی پردازش و منتقل کند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   سومیکو

   شرکت سومیکو توﺳﻂ ﮔﺮوﻫﯽ از ﻣﻬﻨﺪﺳﯿﻦ ﻣﺘﺨﺼﺺ و ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﮔﺬاران اﯾﺮاﻧﯽ ﺑﺎ ﺳﺎﺧﺘﺎری ﻣﺪرن و ﻣﺘﻔﺎوت از ﻓﻀﺎی 1389 ﺷﺮﮐﺖ ﺗﺮوﯾﺞ ﺻﻨﻌﺖ ﺳﻮﻣﯽ ﭘﺎرﺳﯿﺎن ﺑﺎ ﻧﺎم ﺗﺠﺎري “ﺳﻮﻣﯿﮑﻮ” در ﺳﺎل ﺳـﻨﺘﯽ ﺑﺎ ﻫﺪف ﺗـﺒﻠﻮر و ارﺗﻘﺎء ﺳـﻄﺢ ﮐﯿﻔﯿﺖ ﺗﻮﻟﯿﺪ و ﺧﺪﻣﺎت ﻣﻬﻨﺪﺳــﯽ، ﻃﺒﻖ اﺳــــﺘﺎﻧﺪارﻫﺎي ﺟﻬﺎﻧﯽ در ﺣﻮزه ﻓﻦ آورﯾﻬﺎی ﻧﻮﯾﻦ ﺻــﻨﺎﯾﻊ ﻓــــﯿﺒﺮﻧﻮری در ﺣﯿﻄﻪ ﻣﺨﺎﺑﺮات و زﯾﺮﺳـــﺎﺧﺘﻬﺎی ﺷﺒﮑﻪ ﻫﺎی ارﺗﺒﺎﻃﯽ ﻣﺒﺘﻨﯽ ﺑﺮ ﻓﯿﺒﺮﻧﻮری در ﮐﺸﻮر ﻋﺰﯾﺰﻣﺎن ﭘﺎﯾﻪ رﯾﺰی ﮔﺮدﯾﺪه اﺳﺖ.

   دفتر مرکزی

   تهران، خیابان مطهری، لارستان، جهانسوز، پلاک 13
   ساعات کاری شرکت : روزهای هفته،9 الی 18 و پنجشنبه ها 9 الی 13

   تلفن

   4000 4361 (21) 98+

   ایمیل

   info@sumico.ir

   سبد خرید