زمانی برای بهینه‌سازی شبکه DWDM شما با استفاده از FMT

زمانی برای بهینه‌سازی شبکه DWDM شما با استفاده از FMT

تیر 6, 1396 توسط مقالات در:
 • فناوری DWDM به‌طور گسترده‌ای در خلال این سال‌ها به‌کار رفته است و در آینده هم با فراهم کردن پهنای باند برای حجم زیادی از داده‌ها، ادامه خواهد یافت.
  در حقیقت، ظرفیت سیستم‌ها با پیشرفت فناوری‌ها رشد خواهد کرد که منجر به فضاسازی نزدیک‌تر و درنتیجه تعداد بیشتری از طول‌موج‌ها می‌شود. اما باوجود همه این‌ها DWDM همچنان در حال حرکت به فراسوی انتقال است تا به اساس تمام شبکه‌های نوری تبدیل شود.

  در مورد FMT:
  چطور شبکه DWDM را با حداقل هزینه که همیشه موضوعی مهم است توسعه دهیم؟ برای این کار نیاز به پلتفرمی داریم که به ما کمک کند تا عملکرد شبکه DWDM را بهبود دهیم. در این راستا پلتفرم FMT را ارائه می‌دهیم و توضیح می‌دهیم که FMT چه‌کاری برای شما می‌تواند انجام دهد.

  FMT یک سیستم با خصوصیت انتقال چند خدمتی است که با طراحی ظرفیت بالا HD و تلفات تزریقی پایین ارائه می‌شود. این دستگاه با هدف بهبود عملکرد شبکه DWDM و تحویل خدمات بهتر به مشتریان ایجاد شده است. این وسیله می‌تواند هم نیازهای انتقالی CWDM و هم DWDM را به‌ویژه برای انتقال‌های طولانی DWDM، به‌خوبی اقناع کند. در مقایسه با نسل‌های قدیمی اجزای شبکه DWDM، تولیدات سری FMT در تمام جنبه‌ها افزایش یافته است، لذا این شرایط می‌تواند عملکرد شبکه‌ای بالاتری برای مشتریان و با مدیریت بهتر و مصرف توان کمتری ارائه دهد. در ادامه، ما به شما خواهیم گفت که پلتفرم FMT دقیقاً شامل چه چیزهایی است.
  همه‌چیز دریک سری FMT، از سیستم شبکه‌ای DWDM:
  FMT طوری طراحی شده تا بهترین خدمات را با پایین‌ترین قیمت فراهم کند، پلتفرم FMT دستگاه‌هایی مانند EDFA، OEO، DCM، OLP و VOA دریک کارت کوچک و قابل جازدن است که واحدهای رک استانداردی را به همراه نرم‌افزار رایگان و برای دستیابی به مدیریت و نظارت بهتر فراهم می‌کند. ممکن است سؤالی در ذهن شما ایجاد شده باشد که اصلاً چرا نیاز به اضافه کردن این دستگاه‌هاست و آن‌ها چگونه به شبکه DWDM کمک می‌کنند؟!. در ادامه ما این مسئله را به ترتیب توضیح خواهیم داد:
  OEO
  فرستنده/گیرنده DWDM می‌تواند طول‌موج را مستقیماً تولید کند ازاین‌رو مصرف توان بالاتری دارد. اضافه کردن مبدل OEO بین سوییچ می‌تواند ریسک خطای ناشی از درجه حرارت بالا و مصرف توان در سوییچ‌ها را کاهش دهد.

  EDFA
  اتلاف نور درجاهای زیادی رخ می‌دهد: در دستگاه، فیبرهای نوری، کانکتورهای فیبر، نقطه‌جوش فیوژن و غیره…. برای غلبه بر تلفات نور در شبکه DWDM و اطمینان از ارسال به مسافت‌های دور و با کیفیت بالا، EDFA معمولاً به شبکه اضافه می‌شود.

  DCM
  در شبکه DWDM، پاشندگی مرکبی در فیبر نوری وجود دارد. جبران سازی پاشش در شبکه DWDM می‌تواند به‌وسیله DCM و برای محدود کردن پاشش صورت بگیرد. به‌کارگیری DCM در موقعیت‌های مختلف، متفاوت است. معمولاً توصیه می‌شود که DCM به شبکه اضافه شود درصورتی‌که مسافت انتقال بیشتر از 40KM باشد.

  OLP
  سیستم حفاظت از خط نوری، یک جزء حیاتی در شبکه‌های DWDM است. با استفاده از یک فیبر نوری بلااستفاده می‌توان یک بکاپ ایجاد کرد که چه تعدادی از فراهم‌کنندگان در حال استفاده از شبکه انتقال نوری با ایمنی بالا هستند.1:1OLP، 1+1 OLP و OBP همه در دسترس هستند.

  VOA
  تضعیف‌کننده نوری متغیر، تضعیف نوری را با دقت خوبی مهیا می‌کند و کار با آن برای تنظیم توان نوری، آسان است. شما می‌توانید توان نوری را با استفاده از اصولی منعطف و قابل‌اعتماد و بدون تأثیرگذاری بر شبکه در حال کار، کنترل نمایید.

  اسپلیتر قرمز/آبی
  اسپلیتر قرمز/آبی یا فیلتر می‌تواند کانال ارسال قرمز و کانال دریافت آبی را در قالب یک فیبر واحد ترکیب کند. این محصول معمولاً با شبکه DWDM سیمپلکس استفاده می‌شود که از یک فیبر واحد و به‌طور همزمان برای ارسال و دریافت استفاده می‌شود.

  نتیجه‌گیری:
  پلتفرم FMT، یک انتخاب ایده‌آل برای شماست تا شبکه DWDM خود را بهینه‌سازی کنید، و چیزی فراتر از ایجاد اطمینان برای ارسال باکیفیت در شبکه DWDM و در مسافت‌های طولانی است. ما همچنین یک راهکار تک‌مرحله‌ای و شخصی‌سازی‌شده شامل هم تولیدات و هم طراحی شبکه برای شبکه‌های DWDM را ارائه می‌دهیم. برای کسب جزییات بیشتر می‌توانید به سایت شرکت سومیکو به آدرس http://www.sumico.ir/#!/Default مراجعه کنید.  منبع:
  http://www.fiber-optic-transceiver-module.com/optimize-dwdm-network-with-fmt.html

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   سومیکو

   شرکت سومیکو توﺳﻂ ﮔﺮوﻫﯽ از ﻣﻬﻨﺪﺳﯿﻦ ﻣﺘﺨﺼﺺ و ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﮔﺬاران اﯾﺮاﻧﯽ ﺑﺎ ﺳﺎﺧﺘﺎری ﻣﺪرن و ﻣﺘﻔﺎوت از ﻓﻀﺎی 1389 ﺷﺮﮐﺖ ﺗﺮوﯾﺞ ﺻﻨﻌﺖ ﺳﻮﻣﯽ ﭘﺎرﺳﯿﺎن ﺑﺎ ﻧﺎم ﺗﺠﺎري “ﺳﻮﻣﯿﮑﻮ” در ﺳﺎل ﺳـﻨﺘﯽ ﺑﺎ ﻫﺪف ﺗـﺒﻠﻮر و ارﺗﻘﺎء ﺳـﻄﺢ ﮐﯿﻔﯿﺖ ﺗﻮﻟﯿﺪ و ﺧﺪﻣﺎت ﻣﻬﻨﺪﺳــﯽ، ﻃﺒﻖ اﺳــــﺘﺎﻧﺪارﻫﺎي ﺟﻬﺎﻧﯽ در ﺣﻮزه ﻓﻦ آورﯾﻬﺎی ﻧﻮﯾﻦ ﺻــﻨﺎﯾﻊ ﻓــــﯿﺒﺮﻧﻮری در ﺣﯿﻄﻪ ﻣﺨﺎﺑﺮات و زﯾﺮﺳـــﺎﺧﺘﻬﺎی ﺷﺒﮑﻪ ﻫﺎی ارﺗﺒﺎﻃﯽ ﻣﺒﺘﻨﯽ ﺑﺮ ﻓﯿﺒﺮﻧﻮری در ﮐﺸﻮر ﻋﺰﯾﺰﻣﺎن ﭘﺎﯾﻪ رﯾﺰی ﮔﺮدﯾﺪه اﺳﺖ.

   دفتر مرکزی

   تهران، خیابان مطهری، لارستان، جهانسوز، پلاک 13
   ساعات کاری شرکت : روزهای هفته،9 الی 18 و پنجشنبه ها 9 الی 13

   تلفن

   4000 4361 (21) 98+

   ایمیل

   info@sumico.ir

   سبد خرید