پچ کورد مسی سومیکو

پچ کورد مسی سومیکو

تیر 20, 1401 توسط راهکارها, مقالات در:
 • SUMICO به طور حرفه‌ای راه حل‌های کابل‌کشی زیرساخت شبکه مسی و فیبر نوری را عرضه می‌کند. محصولات سومیکو با استاندارد و کیفیت بالا جهت نیازهای حیاتی شبکه و پشتیبانی در اختیار مشتریان و متخصصان حوزه‌ی فناوری ارتباطات و IT قرار می‌گیرد. محصولات پسیو سومیکو قابل استفاده در شبکه‌های مسی و فیبر نوری هستند. پچ کورد مسی یکی از محصولات مجموعه سومیکو است که در کابل‌کشی شبکه به‌کار می‌رود.

  طیف کاملی از محصولات OEM/ODM توسط تیم R&D این مجموعه در اختیار مشتریان عزیز قرار می‌گیرد. سومیکو همراه با محصولات End-to-End خود ضمانت نامه 25 ساله ارائه می‌کند.

  شرکت دانش بنیان سومیکو دارای گواهینامه‌های ISO/9001 و ISO/14001 است که در صورت علاقه‌مندی می‌توانید در صفحه درباره ما گواهینامه‌های مختلف این مجموعه را ببینید.

  پچ کورد چیست؟

  پچ کورد که گاهی به آن پچ کابل نیز می‌گویند، در واقع یک کابل با دو سر کانکتور است. از پچ کورد مسی برای اتصال یک دستگاه به شبکه یا دو نقطه از شبکه به هم استفاده می‌شود. پچ کوردها عموما برای اتصال نقاط نزدیک به هم در کابل‌کشی شبکه محیط‌های اداری، مسکونی و سرورها به‌کار می‌روند.

  از پچ کورد مسی در اصل برای انتقال سیگنال در شبکه استفاده می‌شود. دستگاه‌های مختلفی با کمک copper-patchcord به شبکه متصل می‌شوند تا انتقال اطلاعات صورت گیرد. patch cord کار مشابهی با کابل شبکه دارد و ارتباطات دستگاه‌های مختلف را برقرار می‌کند. اما پچ کورد مسی برخلاف کابل شبکه طبق متراژهای معینی در کارخانه‌های تولیدی سوکت بندی می‌شود.

  اگر به یک متراژ غیر رایجی از پچ کورد نیاز باشد یا باید به کارگاه‌ها سفارش دهید و یا این‌که کابل شبکه بدون سوکت و ساده به مقداری که نیاز دارید خریداری کنید و سپس خودتان انتهای دو سر کابل را سوکت بزنید.

  ساختار پچ کورد مسی

  سیم copper-patchcord با سیم مورد استفاده در کابل‌های ساختار یافته شبکه متفاوت است. رشته سیم‌های پچ کورد به منظور انعطاف پذیری بیشتربه صورت رشته‌ای و یا همان stranded cable  و به هم تابانده‌ شده‌اند و یا اصطلاحا twisted pair هستند.

  اگر مس مورد استفاده در پچ کورد مسی خالص نباشد، این ناخالصی‌ها بر کیفیت سیگنال انتقالی و حداکثر طول انتقال کابل تاثیر می‌گذارد. محدوده طولی یک پچ کورد مسی بین 0.5 تا 20 متر است. یعنی پچ کوردهای بالای 20 متر استاندارد نیستند و در شبکه‌های ارتباطی به‌کار نمی‌روند.

  پچ کورد مسی در رنگ‌های مختلف تولید می‌شود تا به راحتی تکنسین کابل‌کشی شبکه آن‌ها را از هم تشخیص دهد. این پچ کوردها در catهای 1 تا 8 دسته‌بندی شده‌اند. که catهای 1 تا 4 منسوخ شدند و دیگر کاربرد ندارند. از Cat.5e,Cat.6,Cat.6A,Cat.7  در شبکه‌های محلی LAN مختلف استفاده می‌کنند.

  کاربردهای پچ کورد مسی

  از پچ کورد می‌توان برای اتصال به پورت‌های پچ پنل، سوئیچ، هاب، روتر یا پل زدن بین فواصل کوتاه نقاط مختلف شبکه استفاده کرد. copper-patchcord نقش زیادی در گسترش سیستم‌های کابل‌کشی ساختار یافته و عمومی دارند. امروزه برای اتصال تقریبا تمام اجزای شبکه (صرف نظر کاربرد یا نوع صنعت) پچ کورد به‌کار می‌رود.

  copper-patchcord بخش نام آشنایی از زندگی روزمره ما هستند و در سیستم‌های مبتنی بر اترنت کاربرد دارند. مقرون به صرفه‌ترین راه برای انتقال صدا، داده و اطلاعات چند رسانه‌ای از طریق شبکه به‌کار بردن پچ کورد مسی است.

  از این پچ کوردها می‌توان در کابل‌کشی شبکه‌های محیط‌های اداری و ساختمان‌های مسکونی استفاده کرد. در واقع دستگاه‌های مختلفی مانند سوئیچ متصل به رایانه یا روتر با پچ کورد به هم متصل می‌شوند. اگر بخواهیم به‌صورت تیتروار کاربردهای پچ کورد مسی را نام ببریم می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • برقراری اتصالات شبکه با سرعت بالا
  • کاربرد در مراکز داده
  • شبکه‌های مخابراتی
  • شبکه‌های محلی (LAN)
  • اتصال تجهیزات شبکه
  • اتاق‌های سرور
  • شبکه‌های خانگی، اداری و صنعتی

  رایج‌ترین پچ کوردهای مسی به‌کار رفته در کابل‌کشی شبکه‌های ساختار یافته

  بیشتر پچ کوردهای به‌کار رفته در شبکه‌های فناوری اطلاعات مطابق با دسته بندی‌های TIA جدول زیر هستند:

  CAT.8 CAT.7 CAT.6A CAT.6 CAT.5e

  مشخصات این دسته‌بندی‌ها را TIA طبق جدول زیر منتشر کرده‌است:

  SUMICO-copper-patch-cord

  مشخصات CATهای مختلف طبق جدول TIA

  محدوده فرکانس پچ کورد مسی موجود در بازار

  یکی از طبقه‌بندی‌های پچ کوردها بر اساس محدوده فرکانسی است که می‌تواند از خود عبور دهد. معمولا این فرکانس‌ها 100 MBite/s، 1 GBite/s و 10 GBite/s هستند. جدول زیر بیان می‌کند که حداکثر فرکانس کتگوری‌های مختلف چقدر است:

  16 MHrz CAT.3
  100 MHrz CAT.5/5e
  250 MHrz CAT.6
  500 MHrz CAT.6a
  500 MHrz CAT.7
  2000 MHrz CAT.8

  ویژگی‌های پچ کورد مسی

  سرعت انتقال اطلاعات و انعطاف پذیری پچ کورد مسی بیشتر از پچ کوردهای آلومینیومی است. هم‌چنین میزان تلفات در copper-patchcord کمتر از انواع آلومینیومی است.

  شرکت سومیکو پچ کوردهای مسی را با خلوص و کیفیت بالا که منطبق بر استانداردهای روز هستند، تولید می‌کند. copper-patchcord همانند کابل‌های مسی در انواع شیلد/فویل دار و بدون شیلد/فویل عرضه می‌شوند این شیلد محافظ را به منظور کاهش تلفات و تداخل سیگنال‌های شبکه به آن اضافه می‌کنند. مجموعه سیم‌های داخل کابل patch cord مسی می‌تواند داخل یک شیلد/فویل یا هر دو پیچیده باشد. و یا این‌که دور هر سیم درون کابل به طور جداگانه شیلد/فویل پیچیده شده باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   سومیکو

   شرکت سومیکو توﺳﻂ ﮔﺮوﻫﯽ از ﻣﻬﻨﺪﺳﯿﻦ ﻣﺘﺨﺼﺺ و ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﮔﺬاران اﯾﺮاﻧﯽ ﺑﺎ ﺳﺎﺧﺘﺎری ﻣﺪرن و ﻣﺘﻔﺎوت از ﻓﻀﺎی 1389 ﺷﺮﮐﺖ ﺗﺮوﯾﺞ ﺻﻨﻌﺖ ﺳﻮﻣﯽ ﭘﺎرﺳﯿﺎن ﺑﺎ ﻧﺎم ﺗﺠﺎري “ﺳﻮﻣﯿﮑﻮ” در ﺳﺎل ﺳـﻨﺘﯽ ﺑﺎ ﻫﺪف ﺗـﺒﻠﻮر و ارﺗﻘﺎء ﺳـﻄﺢ ﮐﯿﻔﯿﺖ ﺗﻮﻟﯿﺪ و ﺧﺪﻣﺎت ﻣﻬﻨﺪﺳــﯽ، ﻃﺒﻖ اﺳــــﺘﺎﻧﺪارﻫﺎي ﺟﻬﺎﻧﯽ در ﺣﻮزه ﻓﻦ آورﯾﻬﺎی ﻧﻮﯾﻦ ﺻــﻨﺎﯾﻊ ﻓــــﯿﺒﺮﻧﻮری در ﺣﯿﻄﻪ ﻣﺨﺎﺑﺮات و زﯾﺮﺳـــﺎﺧﺘﻬﺎی ﺷﺒﮑﻪ ﻫﺎی ارﺗﺒﺎﻃﯽ ﻣﺒﺘﻨﯽ ﺑﺮ ﻓﯿﺒﺮﻧﻮری در ﮐﺸﻮر ﻋﺰﯾﺰﻣﺎن ﭘﺎﯾﻪ رﯾﺰی ﮔﺮدﯾﺪه اﺳﺖ.

   دفتر مرکزی

   تهران، خیابان مطهری، لارستان، جهانسوز، پلاک 13
   ساعات کاری شرکت : روزهای هفته،9 الی 18 و پنجشنبه ها 9 الی 13

   تلفن

   4000 4361 (21) 98+

   ایمیل

   info@sumico.ir

   سبد خرید